Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Дослідницький проєкт «Відкриття чорної скриньки політичної волі: місцева влада та зусилля щодо протидії корупції в Україні»

Поширена корупція є викликом для науковців, практиків та активістів. Важливість політичної волі для успіху антикорупційних реформ є загальновизнаною, але наше розуміння чому виникає (чи ні) політична воля, є лише частковим. Це дослідження має на меті дослідити поняття політичної волі щодо антикорупційної політики серед місцевих органів державної влади. Дослідницьке питання цього дослідження звучить наступним чином: чому, в контексті де корупція є поширеною, деякі місцеві органи державної влади вкладають значні зусилля до боротьби з корупцією, тоді як інші цього не роблять?

В рамках дослідження пропонується якісне порівняльне дослідження політичної волі до боротьби з корупцією на субнаціональному рівні в Україні у восьми областях України (столицях регіонів).

Детальний проект дослідження проекту можна знайти за посиланням – тут.

Книга “Громадянське суспільство vs. корупція в Україні”
Книга “Громадянське суспільство vs. корупція в Україні” була підготовлена командою аналітиків ACREC у співпраці з Лейденським університетом в рамках дослідницького проекту «Громадянське суспільство проти корупції в Україні: політичні ролі, стратегії адвокації та вплив» за фінансової підтримки Нідерландської організації наукових досліджень (The Netherlands Organisation for Scientific Research).

Ця праця присвячена ролі антикорупційних громадських організацій в Україні. Зокрема, в ній досліджуються способи впливу місцевих громадських організацій у сфері антикорупції, аналізуються контекстуальні фактори, що впливають на антикорупційну діяльність в регіонах України, приділяється увага фреймуванню корупції антикорупційними організаціями та процесу формування  їх стратегій дій, а також досліджується питання фінансування антикорупційних організацій в Україні в контексті його поточного стану та потенційних ризиків.

Наразі, книга доступна до завантаження в Бібліотеці сайту ACREC.

Дослідницький проект “Громадянське суспільство проти корупції в Україні” з Лейденським університетом
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету«Києво-Могилянська академія» (ACREC) спільно з Лейденським університетом (Нідерланди) розпочали перший в Україні дослідницький проект, головною метою якого є з’ясувати, які фактори пояснюють успіхи та  виклики антикорупційної діяльності громадянського суспільства в Україні.
Для досягнення цієї мети досліджувались політична роль громадських організацій та активістів, стратегії просвітницької діяльності, які вони використовують, а також їхні організаційні форми.
Як результат, дослідниками ACREC було видано дві аналітичні статті і два policy brief. Ознайомитись з ними Ви можете у нашій Бібліотеці: /library/
                                
У продовження проекту, разом з експертом Лейденського університету і за допомоги Міжнародного фонду “Відродження”, було видано policy brief, резюме та інфографіку до нього. Ці публікації видані в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. З ними Ви так само можете ознайомитись у нашій Бібліотеці: /library/

ACREC REVIEW – це періодичне аналітичне видання Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні НаУКМА, яке присвячено питанням боротьби з корупцією. З першим випуском 2018 року, в якому аналізується проблема підвищення ефективності Національного агентства з питань запобігання корупції, можна ознайомитись за посиланням: /wp-content/uploads/2018/11/AR01-1a-3-1.pdf 

Перший випуск 2019 року присвячено аналізу роботи Парламенту: досліджується співвідношення прозорості і ефективності діяльності на прикладі конкретних комітетів Верховної Ради України. З цим випуском Ви можете ознайомитись за посиланням: /wp-content/uploads/2019/08/AR01-1-2.pdf

Другий випуск 2019 року розкриває тематику представництва жінками-парламентаріями інтересів жінок в процесі ухвалення антикорупційного законодавства. Випуск доступний за посиланням: /wp-content/uploads/2019/12/AR01-3_final-final.pdf

Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Дослідження присвячено оцінці стану виконання Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки та Державної програми з її реалізації протягом 2015-2016 років. Воно буде корисним представникам державних установ та органів, що дотичні до формування та реалізації державної антикорупційної політики; науковцям, які здійснюють дослідження стосовно корупції; громадським активістам та журналістам, що спеціалізуються на питаннях запобігання та протидії корупції; зацікавленим в антикорупційній тематиці особам. Дослідження виконано двома мовами: українською (доступно за посиланням: /wp-content/uploads/2017/02/nalitychne-doslidzhennya.pdf) і англійською (/wp-content/uploads/2017/05/aas-eng-3-2.pdf).