Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

ACREC Review

ACREC REVIEW – це періодичне аналітичне видання Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні НаУКМА, яке присвячено питанням боротьби з корупцією.

  1. Cпеціальна серія ACREC Review №1/2021 “Кращі практики подолання академічного плагіату у сфері вищої освіти”
  2. ACREC Review №2/2020 “Фінансування антикорупційних громадських організацій в Україні: поточний стан та потенційні ризики”
  3. ACREC Review №1/2020 “Експертна (зовнішня) оцінка корупційних ризиків у діяльності Держгеокадастру України”
  4. ACREC Review №2/2019 “Представництво жінками-парламентаріями інтересів жінок в процесі ухвалення антикорупційного законодавства в Україні”
  5. ACREC Review №1/2019 “Чи співвідноситься прозорість діяльності з ефективністю: аналізуємо роботу Парламенту”
  6. ACREC Review №1/2018 “Як підвищити ефективність Національного агентства з питань запобігання корупції”

Наші дослідження та аналітика

Моніторинговий звіт щодо виконання норм Закону України «Про запобігання корупції» в частині захисту викривачів ЦОВВ у 2020

Практичний посібник щодо роботи з викривачами для уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції

Дослідження “Правові аспекти введення електронної системи управління кримінальними провадженнями (e-Case Management System) у кримінальний процес щодо корупційних правопорушень”

Дослідження «Проблеми застосування законодавства та корупціогенні фактори у сфері виділення земельних ділянок без земельних торгів для житлово-будівельних та обслуговуючих кооперативів»

Дослідження “Надання земельних ділянок житлово-будівельним/обслуговуючим кооперативам: допомога нужденним чи корупційна схема?”

Дослідження “Цивільна конфіскація необґрунтованих активів крізь призму захисту права власності”

Полісі-бриф “Рекомендації щодо організації роботи НАЗК щодо викривачів корупції”, 2020

Аналітичне дослідження “Оцінка виконання антикорупційної стратегії”

Дослідницький проект “Громадянське суспільство проти корупції в Україні” з Лейденським університетом

Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету«Києво-Могилянська академія» (ACREC) спільно з Лейденським університетом (Нідерланди) розпочали перший в Україні дослідницький проект, головною метою якого є з’ясувати, які фактори пояснюють успіхи та  виклики антикорупційної діяльності громадянського суспільства в Україні.
Для досягнення цієї мети досліджувались політична роль громадських організацій та активістів, стратегії просвітницької діяльності, які вони використовують, а також їхні організаційні форми.

Громадянське суспільство vs. корупція в Україні

Громадянське суспільство проти корупції в регіонах України: рекомендації щодо (міжнародної) допомоги

Коли антикорупційний активізм в Україні має вплив? Уроки для міжнародної підтримки

Аналіз контекстуальних факторів, що впливають на антикорупційну діяльність в Україні

Громадянське суспільство проти корупції в України: способи впливу

Навчально-методичні матеріали

Антологія. Дослідження корупції: теоретичні та концептуальні засади

Практичний посібник з організації навчання для уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції по роботі з викривачами у форматі квесту

Науково-практичний коментар законодавства України про захист викривачів корупції

Правовий захист викривачів

___________

Поточні дослідницькі проєкти

Дослідницький проєкт «Відкриття чорної скриньки політичної волі: місцева влада та зусилля щодо протидії корупції в Україні»

Поширена корупція є викликом для науковців, практиків та активістів. Важливість політичної волі для успіху антикорупційних реформ є загальновизнаною, але наше розуміння чому виникає (чи ні) політична воля, є лише частковим. Це дослідження має на меті дослідити поняття політичної волі щодо антикорупційної політики серед місцевих органів державної влади. Дослідницьке питання цього дослідження звучить наступним чином: чому, в контексті де корупція є поширеною, деякі місцеві органи державної влади вкладають значні зусилля до боротьби з корупцією, тоді як інші цього не роблять?

В рамках дослідження пропонується якісне порівняльне дослідження політичної волі до боротьби з корупцією на субнаціональному рівні в Україні у восьми областях України (столицях регіонів).

Детальний проект дослідження проекту можна знайти за посиланням – тут.