Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Програма менторської підтримки “Зміцнення спроможностей регіональних/ місцевих антикорупційних ГО в Україні” (2019-2021 рр.)
Восени 2019 року Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) розпочав унікальний проект Менторської підтримки громадських організацій, які працюють у сфері антикорупції в регіонах України під назвою “Зміцнення спроможностей регіональних/місцевих антикорупційних ГО в Україні”.
Ключова мета даної Програми полягає у зміцненні та посиленні розвитку інституційних, організаційних, аналітичних та експертних спроможностей регіональних та локальних антикорупційних громадських організацій в Україні.
В рамках проекту було відібрано 20 найбільш перспективних громадських організацій у сфері антикорупції з таких міст, як: Львів, Дрогобич, Хмельницький, Вінниця, Дніпро, Харків, Полтава, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Чернігів, Кременчук, Житомир, Івано-Франківськ, Кропивницький, Тернопіль, Нікополь, Суми, Українка, Хмільник, а також Київ (міський рівень).
В рамках даної програми здійснюється співпраця та менторська допомога регіональних ГО в рамках трьох ключових напрямків:
1. Менторство: розробка інструкцій щодо загальної роботи організації, тижневе консультування (телефон, Skype, зустрічі); допомога в підготовці документів щодо політик, драфтів проектів і процедур для роботи з органами місцевого самоврядування. Також ми допоможемо з вирішенням конкретних потреб ГО для збільшення вашої експертизи та організуємо необхідні тренінги.
2. Навчання: проходження сертифікатної програми “Міждисциплінарні антикорупційні студії”, а також магістерської програми “Антикорупційні студії” для збільшення професіоналізму й ефективності Вашої діяльності.
3. Мережування: зустрічі з локальними, регіональними, національними антикорупційними ГО та експертами у сфері протидії корупції для збільшення впливу та формування нових зв’язків для адвокації змін.
Головним результатом проекту має стати зміцнення та досягнення більш високого рівня розвитку організаційного та професійного потенціалу організацій-учасниць проекту, що матиме позитивний ефект на впровадження антикорупційних реформ, посиленню верховенства закону та практик “good governance” на місцевому рівні України.
В рамках проекту також планується досягти виконання більш конкретних показників. Зокрема,  ми сприятимемо наступному:
1. Двадцять представників візьмуть участь та успішно пройдуть Сертифікатну програму «Антикорупційні студії»;
2. П’ять представників ГО-учасниць долучаться до Магістерської програми «Антикорупційні студії»;
3. Всі 20 регіональних ГО-учасниць проекту налагодять постійний зв’язок та комунікацію з 10 впливовими організаціями у сфері антикорупції на національному рівні.
Даний проект розраховано на 2 роки, співпраця з кожною громадською організацією-учасницею Програми закріплюється підписанням Меморандуму про співпрацю.

Програма менторської підтримки “Зміцнення спроможностей регіональних/ місцевих антикорупційних ГО в Україні” фінансується програмою підтримки MATRA від Міністерства закордонних справ Нідерландів.

            
Дослідницький проект “Громадянське суспільство проти корупції в Україні” з Лейденським університетом (2018-2019 рр.)
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) спільно з Лейденським університетом (Нідерланди) розпочали перший в Україні дослідницький проект, головною метою якого є з’ясувати, які фактори пояснюють успіхи та  виклики антикорупційної діяльності громадянського суспільства в Україні.
Для досягнення цієї мети будуть досліджуватися політична роль громадських організацій та активістів, стратегії просвітницької діяльності, які вони використовують, а також їхні організаційні форми. У результаті втілення проекту в життя з’являться наступні публікації: огляд літератури, два робочих документи, дві аналітичні записки та книга.
Під час роботи над проектом проводяться як кабінетні дослідження, так і польові роботи (збір первинних даних). використовуються переважно якісні методи дослідження. Польові роботи полягають у проведенні напівструктурованих інтерв’ю з антикорупційними активістами та громадськими організаціями, фокус-груп і включених спостережень.
Також, серед українських антикорупційних організацій буде поширене опитування щодо їхньої діяльності.
Запланована тривалість проекту – 18 місяців. Проект поділений на кілька великих блоків: перший – дослідницька діяльність (робота з літературою, емпіричні, польові та кабінетні дослідження); другий – обмін інформацією (включає проведення воркшопів, зустрічей дослідників, обмін науковцями, які працюють над проектом, між Україною та Нідерландами тощо); третій – написання публікацій.
Консорціум дослідників складається з Лейденського університету та  Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції Національного університету «Києво- Могилянська академія».

 

Науковий колоквіум експертів та стажерів ACREC

8 лютого 2019 року в Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції пройшов Науковий колоквіум для молодих дослідників корупції та стажерів Центру за участі команди ACREC та наших зовнішніх експертів Олександри Койдель та Ніни Онопрійчук.

Головною метою колоквіуму стало обговорення дизайну трьох абсолютно різних наукових досліджень, яких об’єднала спільна антикорупційна перспектива та бажання мінімізації корупції у різних сферах життєдіяльності в Україні.

Зокрема, розгорнулася дискусія на тему корупційних ризиків у сфері управління землею, щодо перспектив та обмежень взаємодії громадськості та правоохоронних органів у викритті корупційних злочинів, а також були надані рекомендації по розробці дизайну на тему впливу політичної залученості жінок на рівень корупції в Україні.

Свої ідеї презентували адміністративний директор ACREC, кримінолог Андрій Білецький, а також стажери Наталія Шпак та Ольга Теплицька.

Антикорупційний онлайн-курс «The United Nations Convention against Corruption: Global Corruption, Good Governance, Ukraine and the United States»

Міжнародний антикорупційний онлайн-курс «The United Nations Convention against Corruption: Global Corruption, Good Governance, Ukraine and the United States» – це навчальний курс у режимі он-лайн для студентів-правників, які зацікавлені у вивченні питань щодо запобігання корупції, який реалізується у шістьох правничих школах України: Національному університеті «Києво-Могилянська академія», Національному університеті «Одеська юридична академія», Національному університеті «Острозька академія», Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, Полтавському юридичному інституті, Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.

Курс проводиться за підтримки Програми реформування сектора юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародної розвитку (USAID).

Сертифікатна програма «Антикорупційні міждисциплінарні студії» 2018-2019

«Антикорупційні міждисциплінарні студії» присвячені комплексному вивченню корупції як соціально-правового явища та шляхів її запобігання. Для проведення лекцій запрошені теоретики та практики у сфері протидії корупції з України, Нідерландів та Німеччини. Програма призначена для представників антикорупційних органів та активістів громадського сектору, помічників народних депутатів, експертів НАЗК, працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, журналістів, викладачів, які бажають підвищити кваліфікацію у даній сфері, юристів приватних компаній, а також студентів.
Програма здійснюється за підтримки «Open Society Foundations».

Проект “Київські антикорупційні тури”

«Київські антикорупційні тури» – це інноваційний просвітницький інструмент у форматі інтерактивних міських екскурсій у супроводі гіду.

Ключовою метою проекту є підвищення рівня політичної освіти та формування нульової толерантності громадян до корупції. В своїй роботі ми прагнемо надихати учасників турів позитивними історіями успіху, які сприятимуть поступовій зміні дискурсу корупції в Україні. Не менш важливим є заохочення громадян до громадянської активності та волонтерської діяльності у сфері превентивної боротьби з корупцією в нашій державі.

Все це ми втілюємо за допомогою антикорупційних екскурсій містом, що тривають від 1 до 2 годин за найулюбленішими маршрутами жителів та гостей столиці. Кожен маршрут включає від 5 до 8 станцій у прив’язці до різноманітних локацій, що пов’язані з показовими кейсами корупції та антикорупційної боротьби. Окрім інформативної складової, обов’язковою частиною турів є інтерактиви, рольові ігри, конкурси та вікторини зі смаколиками.

 

Онлайн курс «Дослідження корупції: Як це працює?»

Курс відповідає на питання, що таке корупція, як її досліджувати та вимірювати. У розробці курсу брали участь такі фахівці: Оксана Гус, докторант Інституту розвитку та миру Університету Дуйсбург-Ессен, Ніклас Коссов (Niklas Kossow), докторант та науковий співробітник Європейського дослідницького центру боротьби з корупцією, Аліна Мунджіу-Піппіді (Alina Mungiu-Pippidi), професор, політолог, журналіст, експерт з боротьби з політичною корупцією, та інші українські та міжнародні експерти.

 

Літня школа “Як досліджувати корупцію. Аналітика, що впливає на антикорупційну політику”

Тижневий курс з дизайну та написання дієвої аналітики у сфері протидії корупції від Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC)

Навчальна програма інтенсиву побудована на практичних кейсах та концентрованій теорії, необхідній для виконання практичних завдань під час навчання. Засвоївши теорію та міждисциплінарні методи дослідження корупції, учасники інтенсиву спробують втілити знання на практиці – під час аналізу наукової літератури та підготовки дієвого аналітичного тексту у сфері антикорупційної політики.

Інтенсив заохочує учасників до дискусії та розробки власних тем аналітичних статей, policy papers, есе, наукових досліджень, магістерських та докторських робіт.

 

Лекція професорки Аліни Мунджіу-Піппіді: Антикорупція без маніпуляцій та популізму, 03.04.2018

3 квітня у Києві відбуделася відкрита лекція-дискусія керівниці Європейського дослідницького центру боротьби з корупцією у Школі управління Hertie (Берлін) Аліни Мунджіу-Піппіді. Професорка Піппіді запропонує відійти від оцінки антикорупційних реформ у форматі «зрада»/«перемога», а подумати, які існують показники ефективності реформ та як про це говорити, щоб уникнути маніпуляції та популізму.

У рамках заходу також відбулася презентація книги Аліни Мунджіу-Піппіді «Transitions to Good Governance: Creating Virtuous Circles of Anticorruption».

Аліна Мунджіу-Піппіді – професорка, політологиня, журналістка, експертка з боротьби із політичною корупцією. Очолює Європейський дослідницький центр боротьби з корупцією та державного будівництва у Школі управління Hertie у Берліні. Є авторкою монографій: «A Quest for Good Governance» (Cambridge University Press, 2015), «Tale of Two Villages» (CEU Press, 2010). Також є консультанткою різних урядових та міжнародних організацій. Серед її останніх робіт – доповідь Світового банку про розвиток Міжнародного валютного фонду. Наразі Аліна Мунджіу-Піппіді є викладачкою безкоштовного онлайн-курсу «Дослідження корупції: Як це працює?», який у травні стартує на освітній платформі Prometheus.

Питання до обговорення:
– як вимірювати прогрес у боротьбі з корупцією
– які індикатори об’єктивно відображають результати – впровадження антикорупційних реформ
– як ефективно комунікувати успіхи у боротьбі з корупцією
– чи є позитивні антикорупційні кейси європейських країн орієнтиром для України
– як запобігти викривленням у дослідженнях боротьби з корупцією
– як виробляти дієві антикорупційні стратегії

 

Комплексна навчальна програма «Інструментарій антикорупційного активіста»

В рамках дводенного тренінгу 30 активістів та громадських діячів зі Східних регіонів України мали нагоду отримати знання та потужний арсенал антикорупційних інструментів від найкращих українських спеціалістів та налагодити міцний мережевий зв’язок з іншими учасниками Програми.

Дана навчальна програма реалізується в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Anti-corruption talks 05.12.2017

Представники міждисциплінарного науково-освітнього центру ACREC надзвичайно раді представити вам ініціативу ACREC в рамках реалізації Київського антикорупційного туру – першу «Бесіду про антикорупцію».
П’ятого грудня нашим гостем стане Олег Сухов, журналіст видання «Kyiv Post». Теми дискусій варіюються від нещодавніх подій, пов’язаних із НАБУ та НАЗК, до більш комплексного обговорення заходів протидії корупції.

Сертифікатна програма «Антикорупційні міждисциплінарні студії» 2017-2018

ACREC запровадив першу в Україні міждисциплінарну антикорупційну освітню програму

14 вересня у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” відбулося відкриття спеціалізованої освітньої програми “Антикорупційні міждисциплінарні студії”.

Це перша в Україні міждисциплінарна антикорупційна освітня програма, метою якої є надання системних знань в сфері запобігання та протидії корупції. Унікальність програми полягає перш за все в тому, що курси передбачають ознайомлення студентів не лише з правовими аспектами запобігання корупції, але й вивчення політологічних, економічних, соціальних, психологічних аспектів цього негативного явища. Учасники програми отримають унікальну можливість навчитися ефективно застосовувати антикорупційні інструменти. Основною формою викладання є інтерактивні форми навчання, зокрема: лекції дискусії, робота в малих групах, симуляції, case-study та ін.

Сертифікатна освітня програма це спільний проект Національного університету “Києво-Могилянська академія” та Міждисциплінарного науково-освітнього Центру протидії корупції в Україні, що реалізується за підтримки Open Society Foundations.

Літня школа «Розслідування корупційних злочинів»

Протягом п’яти днів студенти мали унікальну можливість перейняти досвід українських та американських колег з НАБУ, агентів ФБР у розслідуванні фінансових махінацій, відчути себе в ролі справжніх учасників процесу – детективами, прокурорами, адвокатами, свідками корупційних правопорушень, спробувати переконати справжню суддю у необхідності надати дозволи на проведення обшуку.

 

Лекція-дискусія студентів з журналістами, народними депутатами та відомими громадськими діячами Мустафою Найємом та Сергієм Лещенко 21.10.2017

Захід був організований громадською організацією Молодіжна антикорупційна агенція та Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА. Під час заходу учасники узнали про інструменти моніторингу бюджетів ВНЗ, відкриті державні реєстри та відомі антикорупційні кейси.

Лекція Антикорупційного Хабу “Комплаєнс як ефективний метод боротьби з корупцією в Україні” 05.10.2017

Під час лекції керівник практики комплаєнс Redcliffe Partners, Аріо Дехгані розповів про розвиток комплаєнсу на світовому рівні, як ефективного інструменту боротьби з корупційними практиками, про стан та перспективи впровадження практики комплаєнсу в Україні, найбільш типові практики використання комплаєнсу в повсякденній діяльності, про урядову підтримку заходів комплаєнсу, виклики впровадження комплаєнсу в Україні та способи їх подолання.

Серед інших питань, що обговорювалися під час лекції були:
Масштаби та негативний вплив корупції. Які збитки корупція завдає економікам окремих країн та впливає на розвиток економіки.

Лекція “Корупція та кіберзлочинність подвійний виклик для інвестицій” американського професора Пітера Хеннінга, відомого американського експерта у сфері протидії корупціїь, 24.05.2017

Під час лекції професор Пітер Хеннінг розповів слухачам, яким чином пов’язаний розвиток економіки держави та боротьба як корупцією та кіберзлочинністю.

.

Презентація аналітики ACREC 27.03.2017

Запрошуємо вас на презентацію аналітичного дослідження «Оцінка виконання антикорупційної стратегії: досягнення та проблеми»
Дослідження присвячено аналізу виконання Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки та Державної програми з її реалізації протягом 2015-2016 років, а саме: визначенню проблем, що залишаються невирішеними або виявляють себе в ході реалізації державної антикорупційної політики; визначенню рекомендацій щодо подальших заходів, які варто включити до Антикорупційної стратегії та Державної програми.
Спікери:
1. Антон Марчук – аналітик ГО «Антикорупційний Штаб».
2. Оксана Нестеренко – виконавчий директор «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА», викладач НаУКМА, кандидат юридичних наук.
3. Галина Янченко – керівник у ГО «Антикорупційний штаб»
Проект реалізовано: ГО «Антикорупційний Штаб» та «Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції НаУКМА».

 

Робота з відкритими базами даних (лекція) 17.03.2017

В Антикорупційному Хабі пройшла лекція «Скільки у чиновника квартир? Робота з відкритими базами даних», під час якого фінансовий аналітик «Центру протидії корупції» Антоніна Волкотруб розказала, які реєстри вона використовує в своїй роботі. Вона на конкретних прикладах проілюструвала, як завдяки використанню інформації з відкритих реєстрів, було проведено громадські розслідування одіозних справ про «вишки Бойко» і сонячні електростанції братів Клюєвих.

 

Тренінг «Як змусити державу поділитись інформацією?» 23.02.2017

23 лютого в Антикорупційному Хабі відбувся тренінг «Як змусити державу поділитись інформацією». Тренер – один із розробників закону «Про доступ до публічної інформації», кандидат юридичних наук стипендіат програми «Фулбрайт» і викладач НаУКМА Oksana Nesterenko допомогла розібратись з усіма тонкощами оформлення подачі запитів і оскарження неправомірних відмов.

«Вимагають хабар? Як діяти. Практичні аспекти» 26.01.2017

Учасники заходу дізнались про те, що повинен зробити Громадянин, коли в нього вимагають хабар. А головне «що» і «чому» ні в якому разі робити не можна. Які саме ненавмисні дії можуть допомогти хабарнику уникнути відповідальності.

Дискусія «Є-Декларування для антикорупційних громадських організацій.  За чи проти» 05.04.2017

Верховна Рада України 23 березня зобов’язала представників Антикорупційних громадських організацій в обов’язковому порядку подавати е-декларації. Це рішення викликало жваве обговорення у суспільстві. Тож запрошуємо вас на відкриту дискусію «Є-Декларування для антикорупційних громадських організацій. За чи проти», де ви зможете на пряму задати питання про ставлення до такого обов’язку у антикорупційних активістів.

Лекція Антикорупційного Хабу: «Як нам пробігти антикорупційний марафон?» 09.02.2017

В рамках Антикорупційного Хабу пройшла чергова лекція «Як нам пробігти антикорупційний марафон?»
Yaroslav Yurchyshyn розповів про те, як просуваються антикорупційні реформи, які успіхи вже є зараз, які завдання стоять перед нами на найближчі роки. І пояснив, чому реальних результатів доведеться чекати довше ніж хотілося б:
– У 2002 році Румунія почала створення нових антикорупційних інституцій. У 2007 більшість населення країни були переконанні в їх малій ефективності і країна була серед найбільш корумпованих в ЄС. У 2016 році заарештовано понад 1250 топ-посадовців, політиків, суддів, прокурорів і спроба амністувати їх виводить на вулиці Бухаресту 1,5% населення країни. Антикорупційна боротьба для неефективних країн пострадянського простору це не стометрівка вільним стилем, а марафон.
На думку Ярослава подолати корупцію вдасться на багато швидше, якщо цією справою займуться не тільки новостворені органи виконавчої влади та активісти громадських організацій. Подолання корупції повинно стати справою кожного громадянина. І він пропонує дії, які може робити кожен:
1. Культивуй власне життя без корупції – не брати і не давати хабарі. Так це може бути важко не зручно. Але закони дотримуються там де їх виконують, а не там де бояться покарання за їх не порушення.
2. Контролюй. Сьогодні в Україні одна з найпрозоріших систем державних закупівель. За останній рік було відкрито чимало державних реєстрів, у тому числі і власності. Кожен громадянин, може перевірити декларацію чиновника і звірити цю інформацію з його справжніми статками.
3. Стань волонтером ГО. Існує багато громадських організацій, таких як «Transparency International Україна» або «Центр протидії корупції». Можна звернутись до них, стати їх волонтером і допомогти своїми діями їм провести чергову кампанію, що збереже для бюджету України мільярди гривень.
4. Викривай корупцію. Кожен, хто дізнався про корупцію, може надати цьому факту розголосу. Повідомити про це правоохоронні органи, активістів, журналістів. І таким чином зупинити злочин.
5. Обирай політиків відповідально. Не вірити красивим обіцянкам. «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». А в реальності нашу країну чекає довгий і складний шлях.
Вже зараз ACREC планує наступну лекцію Антикорупційного Хабу, яка буде присвячена доступу до публічної інформації та тому, як за допомогою цього інструменту можна отримати інформацію про корупційні злочини.

Колоквіум для дослідників корупції 24.01.2017

Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія» провів колоквіум для дослідника корупції.

24 січня 2017 р. Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) провів колоквіум. Мета колоквіуму обговорення дослідження «Оцінка виконання антикорупційної стратегії: досягнення та проблеми», молодого дослідника, аналітика Anton Marchuk. Участь в обговоренні взяли вченні та експерти, що представляють різні галузі знань.
Такий спосіб підготовки аналітичних матеріалів дає можливість більш широко поглянути на предмет дослідження. А міждисциплінарний підхід до дослідження допомагає більш широко застосувати увесь спектр методологій.
Цей колоквіум є частиною спільного проекту ACREC та Антикорупційний штаб. На підставі проведеного дослідження будуть підготовлений аналітичний документ, а результати дослідження будуть презентовані експертному середовищу у березні-квітні цього року.
ACREC висловлює велику подяку за фахові оцінки та рекомендації щодо покращення дослідження учасникам колоквіуму.
В колоквіумі взяли участь:
Хавронюк Микола – український правознавець-кримінолог. Доктор юридичних наук, професор, директор з наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ;
Oksana Nesterenko – викладач НаУКМА, кандидат юридичних наук, стипендіат програми ім. Фулбрайт. Інститут Кеннана при Міжнародному науковому центрі ім. Вудро Вільсона, Вашингтон (Kennan Institute Woodrow Wilson International Center for Scholars, Washington).
Tetiana Kostiuchenko – викладач кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», один з передових експертів України із застосування мережевого аналізу.
Margaryta Chabanna – кандидат політичних наук, доцент, викладач НаУКМА.
Tetiana Shevchuk – експерт з повернення активів ЦПК
Oksana Huss – докторант Інституту Розвитку та Миру Університету Дуйсбург-Ессен, Німеччина (Universität Duisburg-Essen, Deutschland).

Колоквіум для дослідників корупції, 18-19 листопада 2016
Учасники літнього інтенсиву “Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику” мали змогу презентувати проміжні результати власних антикорупційних досліджень. Протягом цих двох днів, учасники колоквіуму обговорювали корупцію у сферах освіти, охорони здоровя та охорони довкілля, а також релевантні дослідження щодо впливу корупції на становлення та фінансування політичних партій та розбудови нових антикорупційних інституцій. Крім учасників Літнього інтенсиву, у колоквіумі взяли участь провідні експерти в галузі запобігання корупції, представники провідних громадських антикорупційних організацій.
Міждисциплінарний курс “Корупція, державна політика та суспільсво” для магістрів та вільних слухачів Києво-Могилянської академії, вересень-грудень 2016

Опис: курс «Корупція, державна політика та суспільство» є міждисциплінарною навчальною дисципліною, що передбачає вивчення феномену корупції як соціально-правового явища та його  негативних наслідків на процеси державотворення.

Мета: формування системи знань про соціально-правову природу корупції,  правові аспекти протидії корупції, шляхи запобігання та протидії, а також особливості розслідування корупційних правопорушень.

Курс складається з трьох блоків. Перший блок передбачає здобуття студентами знань, щодо сутності та класифікації корупції, економічних наслідків, особливостей корупції в Україні та інших держав з перехідною економікою, ефективних антикорупційних стратегій, що запроваджуються в різних країнах світу, інструментів протидії  великої політичної, адміністративної та побутової корупції.

Другий блок, присвячений правовим засадам та інституційним механізмам запобігання та протидії корупції в Україні. У цій частині курсу студенти будуть ознайомлені з найкращими міжнародними практиками протидії корупції, а також новелами антикорупційного законодавства в Україні.

Літній антикорупційний інтенсив “Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику”, 8-13 серпня 2016

Курс проводився протягом 8-13 серпня 2016 р. міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC), Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Мета Літнього інтенсиву (ЛІ) навчити молодих дослідників, аналітиків, public policy makers готувати якісні міждисциплінарні дослідження та дієву аналітику в сфері протидії корупції. Навчання має спонукати дослідників до дискусії на теми власних наукових розробок та до формування запиту на якісні вітчизняні дослідження у сфері протидії корупції в Україні.

Програму курсу було побудовано на практичних кейсах та концентрованій теорії, необхідній для антикорупційної діяльності.

Он-лайн курс “Боротьба з корупцією”, липень-серпень 2015
Онлайн-курс створений на основі міждисциплінарного курсу “Корупція, суспільство та державна політика”, розробленого спеціально для студентів Києво-Могилянської Академії експертами та співзасновниками
Anti-Corruption Research and Education Centre – науково-освітнього міждисциплінарного центру при КМА.

Міждисциплінарний курс “Корупція, державна політика та суспільсво” для магістрів та вільних слухачів Києво-Могилянської академії, вересень-грудень 2015

Підготовка навчання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) – липень-жовтень 2015

Організація тестування кандидатів на посаду експерта Ради громадських експертиз для Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.