Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

В Антикорупційному Хабі пройшла лекція «Скільки у чиновника квартир? Робота з відкритими базами даних». Під час, якого фінансовий аналітики «Центру протидії корупції» Антоніна Волокотруб не тільки розказала, які реєстри вона використовує в своїй роботі. Вона на конкретних прикладах проілюструвала, як завдяки використанню інформації реєстрів було проведено громадські розслідування одіозних справ про «вишки Бойко» і сонячні електростанції братів Клюєвих.

Пропонуємо вам ознайомитись з основними відкритими реєстрами:

Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб підприємців – назву юридичної особи, код ЄДРПОУ, юридичну адресу, власників, бенефіціарних власників, орган керування, керівника, КВЕДи та контактні дані.

Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України – містить інформацію про акціонерні товариства

Єдиний ліцензійний реєстр – можна дізнатись Серія та номер ліцензії, вид господарської діяльності, термін дії ліцензії, дата видачі, орган ліцензування (що видав ліцензію);

Реєстр банкрутів – можна дізнатись чи розпочата процедура банкрутства, якщо так, то номер справи та дату винесення ухвали про початок процедури банкрутства. За вказаними даними можна прослідкувати судовий процес, визначити коло кредиторів у реєстрі судових рішень

Єдиний державний реєстр судових рішень – можна дізнатись про можливі господарські спори, які дозволяють отримати інформацію про контрагентів юридичної особи, банки, які її обслуговують, фінансовий стан юридичної особи.

Дізнайся більше про свого бізнес-партнера – інформація щодо наявності юридичної особи на обліку у органах. Державної фіскальної служби, відсутність/наявність податкового боргу (якщо так, то за якою статтею ПКУ). Реєстр платників ПДВ, Реєстр платників єдиного податку.

Реєстр нерухомості – дізнатись кому належить нерухомість, стан виплати іпотеки чи не перебуває під арештом.

Кадастрова карта – надає можливість отримати інформацію про власника земельної ділянки за наявністю.

Надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС – дозволяє здійснити пошук за ім’ям власника або назвою юридичної особи власника транспортного засобу.

Офіційний портал публічних фінансів України – реєстр, який дозволяє моніторити державні видатки за розпорядником коштів.

Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення – відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень щодо яких судами прийняті відповідні рішення, які набрали законної сили

Державний портал відкритих даних – портал призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання.

Лекція «Скільки у чиновника квартир? Робота з відкритими базами даних» проведена в рамках проекту «Антикорупційний Хаб». Кожні два тижні ми організовуємо відкритий захід, який можуть відвідати не тільки студенти НаУКМА, а і усі бажаючі. Головною метою проекту є інформування людей, про корупцію в Україні її наслідки, та способи боротьби з нею.

Організатор лекції «Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА».