Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції (ACREC) на базі Національного Університету “Києво-Могилянська академія” виступив со-організатором IV Міждисциплінарний Форум Дослідників Корупції ICRN, який вперше відбувся в Україні. Форум було організовано спільно з Міждисциплінарною мережею дослідників корупції (ICRN) та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Цей Форум об’єднав найкращих молодих вчених у сфері антикорупції з усього світу для обговорення останніх досліджень відносно проявів корупції у різноманітних соціально-політичних контекстах.  Ці дискусії поєднували теоретичні та емпіричні роздуми щодо ролі політичної культури, інститутів, існуючих соціальних рухів, міжнародних організацій, ролі політичних та економічних еліт, технологічного розвитку та засобів масової інформації для динаміки та політики корупції та концепції протилежності корупції. Дослідники підіймали питання реального порядку денного: старі підходи до розуміння явища «корупції», чому не працюють існуючі антикорупційні механізми, за допомогою чого виробити нову регіональну або національну політики тощо. Учасники Форуму також працювали над розробкою нових підходів та механізмів подолання корупції. Наприклад: оцінювання корупційних ризиків за допомогою різноманітних IT інструментів; побудова системи публічного управління на основі технології Distributed ledger; створення соціальних ігор (експериментів) для пояснення феномену корупційної поведінки і багато іншого.

Головним доповідачем першого дня Форуму стала професорка університету в Шарській школі політики і уряду при Університеті Джорджа Мейсона Джанін Р. Ведель (Janine R. Wedel). Тема її доповіді стосулавась нових напрямків в боротьбі з корупцією: меппінгу корупції та її впливу на процеси (“New Directions in Anti-Corruption: Mapping Corruption and Influence Processes”).

Другий день форуму завершився доповіддю «Наперекір всьому. Боротьба із залежністю «попереднього розвитку» при побудові належної системи урядування» (“Against all Odds. Fighting Path Dependency in Good Governance Building”) професорки кафедри демократії в Школі управління Герті в Берліні, очільниці Європейського дослідницького центру з питань боротьби з корупцією та державним будівництвом (ERCAS) Аліни Мунджіу-Піппіді (Alina MungiuPippidi).

В останній день, учасники Форуму відвідали тематичну екскурсію від проекту «Київські антикорупційні тури». За результатами конференції найкращі статті будуть опубліковані в рецензованому міжнародному міждисциплінарному журналі ­- «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal» http://kmlpj.ukma.edu.ua/.