Відбулась лекція “Корупція та кіберзлочинність подвійний виклик для інвестицій”, американського професора Пітера Хеннінга, відомого американського експерта у сфері протидії корупції.
Під час лекції професор Пітер Хеннінг розповів слухачам, яким чином пов’язаний розвиток економіки держави та боротьба як корупцією та кіберзлочинністю.
Професор стверджує, що проблема корупції в країнах, що розвивається є не тільки проблемою цих країн, а і США. Саме тому у Штатах прийнятий Закон «Про боротьбу з практикою корупції за кордоном», як став інструментам для боротьби з корупцією в таких країнах як Україна.
На думку Пітера Хеннінга система compliance може стати ефективним інструментом для залучення іноземних інвестицій в Україні.
Слухачі також дізнались, що за даними досліджень 4 основні корупційні сфери це: видобувна промисловість, будівництво, транспорт, а також інформаційний і комунікаційний бізнес.
А результати дослідження Source: OECD Foreign Bribery Report у 2014 показали, що до корупційних схем найчастіше залучені посередники, такі як агенти, дистриб’ютори та брокери. Рідше дочірні компанії, місцеві консалтингові фірми, офшорні компанії, або компанії, створені посадовими особами. Найрідше до в корупції помічені керівники корпорацій.
Також під час своєї лекції професор подарував бібліотеці ACREC власне видання The Prosecution and Defense of Public Corruption.
Лекція професора Пітера Хеннінга була організована: Міждисциплінарним науково-осітнім центром протидії корупції НаУКМА ACREC у партнерстві з Американською бібліотекою КМА та посольством США