Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

В ACREC відбулась регіональна конференція “Розвиток антикорупційного навчання: модель для регіону”

23-24 січня в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулась регіональна конференція: «Розвиток антикорупційного навчання: модель для регіону». 

Конференцію ініціювали Фундація «Відкрите суспільство» та Міжнародний фонд «Відродження» з метою запровадження антикорупційних навчальних проектів в країнах пострадянського табору за моделлю ACREC як освітнього хабу в сфері антикорупції для молодих дослідників та практиків в Україні.

Захід об’єднав представників антикорупційного ком’юніті на базі найпотужніших університетів та громадських організацій Вірменії, Грузії, Молдови та Киргизстану, а також відомих експертів з США та Чехії, які поділились своїм досвідом та практиками освітніх проектів.

Привітали учасників директор програми “Демократична практика” Міжнародного Фонду “Відродження” Олексій Орловський, координатор програми “Євразія” Фундації “Відкрите Суспільство” Алішер Ільхамов, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Проекту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія!” Діана Зубко та виконавчий директор ACREC Оксана Нестеренко.

Представники донорських організацій наголосили на пріоритетності підтримки та розвитку антикорупційних ініціатив на пострадянському просторі, а також підкреслили важливість обміну практиками та досвідом їх імплементації на регіональному рівні. Спікери також зазначили великі здобутки Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в сфері посилення антикорупційних освітніх програм та висловили необхідність розширення антикорупційної освіти за зразком ACREC в інших країнах регіону.

В свою чергу, Оксана Нестеренко подякувала всім донорським організаціями, які підтримали запровадження першої Сертифікатної програми “Міждисциплінарні антикорупційні студії” та Магістерської програми “Антикорупційні студії” на базі Національного університету “Києво-Могилянська академія” та наголосила на тому, що ціннісна підтримка донорів та ключових стейкхолдерів в сфері протидії корупції є критичною в контексті успішного запровадження проектів антикорупційної освіти.

Програма конференції включила панельні дискусії, майстер-класи, воркшопи та дискусійні майданчики на тему запровадження міждисциплінарних антикорупційних програм в країнах СНД за аналогом освітнім програм ACREC, ролі громадських організацій та університетів в цьому процесі, а також викликів для розробки та фінансування таких подібних проектів у сфері антикорупційної освіти.

За результатами конференції було домовлено створити Резолюцію про співпрацю Національних хабів та сформувати Дорожню карту дій щодо запровадження освітніх програм у сфері антикорупції в Вірменії, Грузії, Молдови та Киргизстану за аналогом освітніх продуктів ACREC в Україні.

Окрім цього, очікується створити повноцінну мережу з розвитку антикорупційних академічних навчальних програм в країнах пострадянського простору, а також налагодити сталу співпрацю між університетами регіону в питанні запровадження освітніх програм у сфері протидії корупції.

В довгостроковій перспективі ACREC має стати хабом для мережування громадських організацій та університетів країн регіону, що будуть основними стейкхолдерами з розвитку антикорупційних навчальних програм у країнах пострадянського простору. Разом, ми також плануємо створити щонайменше 3 міждисциплінарні практично-орієнтовані навчальні програми з антикорупції на базі університетів Грузії, Вірменії, Молдови, Киргизстану та інших країн СНД.

Програму заходу можна переглянути – за посиланням.

Захід було реалізовано Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції (ACREC) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Нагадаємо, що у 2015 р. за підтримки Міжнародного Фонду Відродження ACREC розробив та впровадив на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» перший в Україні міждисциплінарних комплексний курс з антикорупції, а за рік була запущена перша в Україні Сертифікатна програма “Міждисциплінарні антикорупційні студії”, яка також була підтримана Фондом “Відкрите суспільство”.

«Антикорупційні міждисциплінарні студії» – це освітня програма, присвячена комплексному вивченню корупції як соціально-правового явища та шляхів її запобігання. У перший рік запуску програма включала 6 курсів, а за рік в рамках Сертифікатної програми слухачі вивчали вже 9 практично орієнтованих навчальних дисциплін з антикорупції.

Станом на травень 2019 р. слухачами двох сертифікатних програм, чи окремих курсів цієї програми стало 159 осіб. Серед них з них були, як студенти магістерської програми з політології, магістратури та державного управління, так і молоді фахівці, які працюють у сфері боротьби з корупцією у різних інституціях і є агентами змін. Зокрема студентами цієї програми є аналітики ТІ України, Центру громадянських свобод, Антикорупційного штабу та інших громадських організацій, слідчі журналісти Bihus.info, ЗІК, державні службовці антикорупційних підрозділів, експерти Ради громадських експертів при Антикорупційному комітеті Верховної Ради Рада, викладачі Київських університетів, експерт групи підтримки реформ в Міністерстві регіонального розвитку та ін.

Свідченням успішності запровадження цієї комплексної антикорупційної програми є рішення керівництва Національного університету «Києво-Могилянська академія» відкрити першу в Україні магістерську програму з антикорупції в вересні 2019 р.