Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

У 2019 році Комунікаційна платформа ACREC продовжується! Першим заходом в рамках «антикорупційного майданчика для однодумців» стала публічна лекція бізнес-омбудсмена в Україні Альгірдаса Шемети під назвою «Рада бізнес-омбудсмена в Україні: історія успіху, про яку варто знати», яка відбулась 19 лютого в Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії.

Цього разу заходом зацікавились не тільки студенти київських ВНЗ, громадські діячі, молоді експерти та науковці, але і представники малого та середнього бізнесу.

Лекція була присвячена діяльності Ради бізнес-омбудсмена в Україні в контексті сприяння анти-корупції. Зокрема, Альгірдас Шемета розповів про місію інституту Ради бізнес-омбудсмена, зробивши акцент на боротьбі з корупцією на рівні органів державного управління; окреслив ключові принципи діяльності Ради, а також зазначив головні функції та права інституту Ради бізнес-омбудсмена.

Корисно було дізнатись і про те, хто може подавати скарги на розгляд даної інституції, а також яким критеріям прийнятності має відповідати справа задля того, щоб бути взятою в роботу Ради бізнес-омбудсмена.

За словами Альгірдаса Шемети, після підтвердження відповідності критеріям, кожна скарга проходить такі етапи, як: оцінка, розслідування, рішення та подальший моніторинг. Цікаво, що оцінку справи можна отримати всього протягом 10 днів, а процес моніторингу триває на постійній основі та не є обмежений в часі. Сама ж процедура подання скарги є максимально спрощеною та доступною – як зазначив бізнес-омбудсмен, задля цього достатньо заповнити коротку реєстраційну форму на сайті Ради бізнес-омбудсмена.

В свою чергу, висока ефективність Ради обумовлена незалежністю та нейтральністю органу, широким спектром інструментів дії, систематичним звітуванням, а також тісною співпрацею з ключовими державними та, зокрема, правоохоронними та антикорупційними органами влади в Україні. Так, за статистикою, зазначає пан Альгірдас, у період 2015-2018 рр. закрито 3240 справ та імплементовано 94% рекомендацій, що є прямим свідченням успіхів інституту РБО.

Розповів бізнес-омбудсмен і про Всеукраїнську Мережу Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) як чудову ініціативу, створену для просування ідей прозорого, етичного та відповідального ведення бізнесу.

Завершив лекцію Альгірдас Шемета на позитивній ноті, підкресливши наступне: «Антикорупція починається з кожного – від відмови отримувати зарплатню у конверті для пересічних громадян до виходу із тіньової зони для бізнесу. Головне усвідомити, що “грати за правилами” набагато вигідніше, аніж йти проти них».

Виступ високопосадовця викликав жваву дискусію, під час якої слухачі задавали різноманітні питання – від співпраці бізнес-омбудсмена з представниками громадських організацій до методів роботи з тіньовим бізнесом та відношення омбудсмена до ФОП.

Аудиторія залишилась задоволена обговоренням та висловила подяку спікеру та організаторам заходу!

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Наступний захід в рамках Комунікаційної платформи відбудеться у березні 2019 року та буде присвячений роботі Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).