Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

10 грудня в стінах Національного університету «Києво-Могилянська академія» було відкрито Комунікаційну платформу ACREC, яка розпочалась із публічної лекції представників Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також Ради громадського контролю при НАБУ під назвою «Від заяви до вироку. Топ-корупція під прицілом».

Захід зібрав понад 80 учасників, серед яких були студенти, громадські активісти, науковці, держслужбовці та багато інших!

Лекція розпочалась з вітального слова виконавчої директорки ACREC Оксани Нестеренко, яка привітала спікерів та учасників заходу та подякувала всім присутнім за небайдужість до теми антикорупції в Україні.

Розповівши про комунікаційний напрямок діяльності аналітичного центру ACREC, вона підкреслила, що створення таких незалежних платформ для обміну думками є вкрай важливим, адже саме такі майданчики дозволяють побудувати конструктивний діалог між різними стейкхолдерами та акторами для досягнення якісних змін у сфері протидії корупції в Україні.

Далі слово було передано голові Ради громадського контролю НАБУ Галині Янченко та члену РГК, адвокату Златі Симоненко, які розповіли про значущість роботи цивільного органу в контексті здійснення контролю за діяльністю Національного антикорупційного бюро та посилення комунікації із суспільством.

Ключовою ж частиною заходу стали виступи детектива НАБУ Артема та прокурора САП Олександра Снєгірьова. Так, представники спеціалізованих антикорупційних органів розповіли про особливості проведення розслідування та інструменти, які використовуються під час слідства.

Детектив НАБУ Артем поділився своїм досвідом роботи детективом, а також цікавою інформацією про те, відбувається конкурс до НАБУ та САП і чи існує виробнича практика для талановитої молоді в цих органах.

В свою чергу, прокурор САП Олександр Снєгірьов підняв питання взаємодії детектива і прокурора та розповів чого саме потребують прокурори для здійснення більш ефективної діяльності у сфери антикорупції в нашій державі.

Після виступів спікерів, публічна лекція переросла в захопливу дискусію з аудиторією. Учасники заходу задавали питання стосовно юридичної освіти, особливостей роботи різних антикорупційних інституцій, вироків та покарання, маркерів ефективності в діяльності спеціалізованих антикорупційних органів тощо.

Відповівши на всі питання, спікери подякували слухачам за їх інтерес до роботи НАБУ та САП, підкресливши, що тільки поєднавши зусилля з громадянським суспільством, антикорупційні органи здатні працювати на повну!

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Наступні заходи в рамках Комунікаційної платформи відбудуться вже на початку 2019 року та будуть присвячені ролі бізнесу в контексті імплементації антикорупційної реформи в Україні, а також роботі Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).