Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

До ACREC з лекцією завітав італійський борець з мафією Джованні Кесслер

20 березня 2019 року в Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції відбулась публічна лекція  відомого італійського юриста та прокурора, борця з італійською мафією, колишнього керівника Європейського бюро з питань боротьби з шахрайством та члена Наглядової ради Центру Протидії Корупції Джованні Кесслера.

Захід організовано в рамках Комунікаційної платформи ACREC в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

В рамках публічної лекції пан Кесслер розповів про європейські практики боротьби з корупцією. В контексті цього, він поділився своїми думками на тему – чи можливе ефективне запобігання корупції без дієвих механізмів притягнення до відповідальності, а також – чому важливо інвестувати в сталість антикорупційної інфраструктури.

Джованні Кесслер також приділив увагу рекомендаціям, які він адресував активним діячам та реформаторам у сфері антикорупції в Україні. Зокрема, він наголосив на необхідності побудови цілісного та всеохоплюючого підходу до боротьби з корупцією. На думку прокурора, такий підхід має складатись з трьох ключових компонентів: запобігання, виявлення та покарання (санкції). Як говорить сам Кесслер: «Кожен з цих елементів важливий, вони взаємопов’язані і не можуть існувати один без одного».

В контексті України, Джованні Кесслер також наголосив на тому, що корені корупції часто ховаються в самому суспільстві. Саме тому, вкрай важливою є зміна менталітету та вкладання зусиль в освіту молодого покоління. В результаті, громадянське суспільство, зазначає він, повинно прийти до усвідомлення того, що корупція не є вигідною, адже без неї можна досягти набагато більшого.

В свою чергу, до пересічних громадян пан Кесслер звернувся з закликом не давати хабарі особисто та звітувати кожного разу, коли Ви стаєте свідком корупції збоку інших осіб.

Традиційно, лекція закінчилась цікавою дискусією, в рамках якої слухачі обговорили зі спікером питання побудови нульової толерантності до корупції, культурних аспектів боротьби з корупцією, створення антикорупційного суду в Україні тощо.

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.