Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

В Києво-Могилянській академії стартувало навчання другого набору Магістерської програми «Антикорупційні студії»!

15 вересня 2020 року, за сприяння Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції та кафедри політології НаУКМА, було урочисто відкрито навчання другого в Україні набору студентів за спеціалізованою  магістерською програмою «Антикорупційні студії». Відкриття навчання відбулось в форматі Zoom-конференції в режимі онлайн.

В результаті конкурсного відбору та вступної кампанії у 2020 році було відібрано 15 найкращих абітурієнтів, які стали студентами другого набору за магістерською програмою, закріпивши її успішність та популярність.

Другий набір Програми зібрав талановитих громадських діячів, державних службовців, випускників відомих закордонних ВНЗ, а також спеціалістів у сфері права, політології та економіки, які вирішили отримати комплексні знання у сфері запобігання та протидії корупції.

Нових студентів привітали стейкхолдери у сфері антикорупції в Україні, які відіграли важливу роль як у становленні аналітичного центру ACREC, так і в розробці та запровадженні магістерської програми «Антикорупційні студії».

Зокрема, з привітальним словом виступив третій президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Мелешевич. Він підкреслив, що «Антикорупційні студії» є унікальною освітньою програмою, які надають міцний фундамент знань з багатьох спеціальностей та напрямків.

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко наголосив на тому, що серйозна робота над подоланням корупції має спиратись на компетентні знання. Адже, на його думку, в Україні існує величезний суспільний запит на подолання корупції, однак компетенцій нерідко бракує. «Тому дуже добре, що завдяки нашій спільній ініціативі, ми бачимо Програму, яка в перспективі збагатить нас фахівцями, які матимуть ґрунтовні знання з усього світового досвіду, що призведуть до очікуваного ефекту – зменшення корупції в нашій державі», – підкреслив він. В свою чергу, Олексій Орловський, директор Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» додав, що «Антикорупційні студії» – це блискуча нагода отримати великий обсяг важливої інформації, яка допоможе студентам в їх професійній діяльності та значно підсилить їх компетенції.

Менеджерка антикорупційного інституційного розвитку проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Надія Трищук зазначила, що Магістерська програма «Антикорупційні студії» – це «трендова унікальність у Східній Європі», а комплексність та комплементарність програми  за антикорупційним напрямом – це ті визначальні фактори, що схилили представників  проекту  надати донорську підтримку АCREC для реалізації першого випуску антикорупційної магістерської програми.

З вітальним словом виступила і виконавча директорка ГО «Центр протидії корупції» Дарина Каленюк – прихильник позиції, що системні в Україні реформи неможливі без системних знань.

В своєму слові вона акцентувала увагу на тому, що Україна – це найкраще місце, щоб створити прикладний експеримент та навчати студентів системі знань про те, що таке корупція, а також надавати знання фахівцям для розбудови дієвих інститутів управління державою і досягнення прозорості. «Корупція – це зброя в руках авторитарних режимів. Саме тому, ми щасливі, що є місце, де готуються фахівці, які потім можуть працювати над створенням та просуванням якісних антикорупційних реформ разом з нами», – наголосила вона.

Після урочистого привітання гостей та донорів Програми, слово було передано виконавчій директорці ACREC Оксані Нестеренко, яка наголосила на тому, що модель антикорупційної освіти ACREC спільно з Києво-Могилянською академією довела своє значення не тільки на теренах України, але й була взята за основу іншими країнами на пострадянському просторі. «Це є справжнім показником, який демонструє необхідність в існуванні подібних програм в нашому регіоні. Тому ми продовжимо робити все можливе для розвитку освітніх програм в сфері антикорупції в Україні та їх популяризації в країнах пострадянського табору», – підкреслила вона.

Після виступу спікерів, учасники мали нагоду послухали фідбек студентів другого року Програми, а також презентувати себе та розповісти про свою мотивацію отримати спеціалізовану освіту у сфері антикорупції.

Цьогорічна магістерська програма “Антикорупційні студії” фінансується програмою підтримки MATRA від Міністерства закордонних справ Нідерландів, Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні та завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).