Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

В ACREC відкрито четверту Сертифікатну програму “Антикорупційні міждисциплінарні студії”

17-го вересня в Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції відбулось урочисте відкриття освітньої програми ACREC “Антикорупційні студії”.

В 2020 році спеціалізована навчальна програма у сфері (анти-) корупції стартувала вчетверте, зібравши рекордні 40 учасників. В цьому році, фокус Сертифікатної програми зміщено на регіональний компонент для посилення професіоналізму в сфері антикорупції з боку представників державного та громадського секторів на місцях. У такий спосіб, поза конкурсом на програму було зараховано 30 регіональних кандидатів, до числа яких увійшли учасники Програми менторської підтримки “Зміцнення спроможностей регіональних/ місцевих антикорупційних ГО в Україні” (2019-2021 рр.) та інші представники регіонів та молоді фахівці, направлені у своїй діяльності на розвиток регіонального напрямку в сфері антикорупції. Окрім цього, в ACREC відбувся відкритий конкурс на 10 місць для більш широкого спектру учасників. Ці місця зайняли найкращі випускники, представники наукового та експертного середовища, державного сектору та бізнесу.

В рамках відкриття Програми слухачів привітали менеджерка програми «Демократична практика» Діна Нарежнева, виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик, а також керівниця освітнього напрямку ACREC Маргарита Чабанна та виконавча директорка ACREC Оксана Нестеренко.

Першою привітала учасників цьогорічної програми пані Діна Нарежнева. В своєму зверненні до студентів, вона наголосила на тому, що Сертифікатна програма ACREC – це місце, де під одним дахом можна відчути всю комплексність такого питання як боротьба з корупцією. На її думку, в Програмі вдало поєднуються і практика, і академічний компонент, які не можуть існувати один без одного. Пані Діна побажала учасникам під час навчання знайти саме те, до чого вони прагнуть, підсилити свої фахові знання та зрозуміти, як задекларована на рівні держави боротьба з корупцією поєднується з практикою. «Чим більше вмотивованих людей проходять програму – тим більше шансів в нас мінімізувати корупцію», – підкреслила вона.

Андрій Боровик в своєму слові побажав слухачам завжди бути професіоналами своєї справи, працювати над посиленням компетенцій, а також бути максимально чесними та відвертими у важкі часи маніпуляцій. «Треба бути максимально ефективними, заточеними на результат та об’єднуватись заради спільної мети як в роботі, так і в навчанні», – наголосив він.

Привітала студентів і керівниця освітніх програм Маргарита Чабанна. Вона справедливо зазначила, що зростання конкурсу на «Антикорупційні студії» свідчить про високу якість програми та фаховість запрошених лекторів та експертів. «Чим більш випробуваним є продукт, тим більшим є на нього попит. Коли люди повертаються на Сертифікатку після освітніх програм – це головний показник», – акцентувала увагу вона.

Нагадаємо, «Антикорупційні міждисциплінарні студії» – це перша в Україні міждисциплінарна антикорупційна освітня програма, яку було створено з метою комплексного вивчення корупції як соціально-правового явища та шляхів її запобігання. Для проведення лекцій запрошені теоретики та практики у сфері протидії корупції з України, Нідерландів та Німеччини. Програма є корисною для представників антикорупційних органів та активістів громадського сектору, помічників народних депутатів, експертів НАЗК, працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, журналістів, викладачів, які бажають підвищити кваліфікацію у даній сфері, юристів приватних компаній, а також студентів.

Сертифікатна освітня програма є спільним проектом Національного університету “Києво-Могилянська академія” та Міждисциплінарного науково-освітнього Центру протидії корупції в Україні, що реалізується за підтримки Програми MATRA від Міністерства закордонних справ Нідерландів та Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.