Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

В ACREC відбулися дебати на тему “Чи пов’язані гендер і корупція в Україні”

17 травня в Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції відбулись студентські дебати на тему “Чи пов’язані гендер і корупція в Україні”.

В рамках дебатів вдалося об’єднати зацікавлених осіб аби оцінити різні аспекти взаємозв’язку між гендером та корупцією, а також знайти нові можливі кроки для впровадження ефективної антикорупційної стратегії в Україні, яка б враховувала інтереси, досвід та можливості всіх соціальних груп та гендерів.

Учасники дебатів, якими були студенти НаУКМА, аргументували свої позиції з приводу трьох основних питань.  По-перше, поговорили щодо впливу від збільшення кількості жінок у Верховній Раді України в контексті рівня корупції в державі. З метою розкриття цієї теми, спікери навели кейси інших країн та можливість такого впливу в контексті України. По-друге, подискутували щодо впливу корупції на права та можливості жінок та чоловіків. Тут виникали найбільші суперечки з приводу того, чи впливає корупція по-різному, а також з чим це пов’язано. І, нарешті, третє питання стосувалось необхідності врахування проблем різних груп при виробленні антикорупційного законодавства.

В свою чергу, гості задали участниками ряд додаткових цікавих запитань, які стосувалися гендерних квот, інституційно-правових перешкод підвищення гендерної рівності, корупційної ситуації в зоні конфлікту на Сході України та багато іншого.

Обговорення виявилось дуже жвавим, адже деякі аргументи були абсолютно протилежними. Тим не менш, в результаті заходу вдалось прийти до висновку, що корупція є універсальною та негативно впливає як для жінок так і для чоловіків. А для того, щоб оцінити її вплив, варто проводити більше соціологічних досліджень, які нададуть краще розуміння того, якою має бути боротьба з корупцією, включаючи наявні проблеми.

Захід організовано в рамках Комунікаційної платформи ACREC в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.