Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Приписи керівнику Одеської митниці та голові районного суду міста Полтава через тиск на викривачів

У серпні НАЗК внесло приписи керівнику Одеської митниці та голові районного суду міста Полтава через тиск на викривачів. У приписах НАЗК вимагало усунути порушення трудових прав викривачів, провести службові розслідування (деталі – https://bit.ly/3ll6x6M).

✅Днями керівники викривачів звітували про виконання цих приписів.

Так, викривача-митника переведено на попереднє місце роботи.

Щодо викривача-судді виконані такі заходи:
скасовано попередні накази про неповну виплату суддівської винагороди,
внесено виправлення до табелів обліку робочого часу,
зобов’язано бухгалтерію здійснити перерахунок суддівської винагороди,
надано відпустку.

В обох випадках проведені службові розслідування.

НАЗК виступало третьою особою у судових процесах зазначених викривачів, також працівники НАЗК брали участь у судових засіданнях в Полтаві, Харкові та Одесі. Незважаючи на тиск та негативні засоби впливу, викривачі відстоювали свої права в судах, і у співпраці з НАЗК домоглися справедливості.

Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.
Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації. Саме тому продовжуємо працювати над ініціативами, які допоможуть підвищити ефективність запобігання та протидії корупції в Україні після відновлення повноцінного функціонала НАЗК.

Текст новини запозичено з офіційної сторінки НАЗК у Facebook.