Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Підсумки пресконференції “Успіхи та здобутки 2020 року у сфері захисту викривачів корупції”

Результати впровадження антикорупційної державної політики у сфері захисту викривачів презентували, у понеділок, 28 грудня, представники НАЗК та експерти Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції ACREC під час пресконференції в “Український кризовий медіа-центр”.

Підсумки роботи НАЗК у сфері захисту викривачів у цифрах:
– 70 – кількість судових справ та супроводів, які здійснює НАЗК;
23 – кількість завершених судових справ у 2020 році;
– 34 – кількість судових справ, які були відкриті з початку 2020 року;

15 – кількість виграних справ у 2020 році.

З початку року набув чинності закон №1010 про захист викривачів корупції. Він впроваджує ряд правових механізмів для захисту прав людей, які повідомляють про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Сергій Деркач, керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК, розповідає, що завдяки закону за рік Агентство змогло значно розширити співпрацю з викривачами. Це стало можливим, оскільки роль НАЗК доповнилася такими повноваженнями як перевірка дотримання законодавства про захист викривачів, внесення приписів про усунення порушень трудових прав викривачів та право ініціювати перегляд судових рішень за участю викривача.
«У ході роботи з викривачами корупції ми маємо успіхи по декільком справам, де НАЗК захищає конкретних людей. Зокрема, йдеться про справи судді та митника, які будучи викривачами зазнали заходів негативного впливу. Завдяки діяльності НАЗК їхні права були відновлені, що є прикладом для інших викривачів, що викриваючи корупцію вони будуть захищені», – зазначає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.

🔗 Деталі: https://bit.ly/2WT5FM5

Текст новини запозичено з офіційної сторінки НАЗК у Facebook.