Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Основні тези голови НАЗК Олександра Новікова з ефіру Українського радіо

«Антикорупційна стратегія передбачає, що бути доброчесним має бути легко», — Голова НАЗК

Серед цілей НАЗК — максимально спростити процес заповнення декларацій для доброчесних посадовців, як із технічної, так і з юридичної точки зору.
Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю для Українського радіо.

«Ми хочемо спростити максимально наскільки це можливо. У тому числі в технічній частині, і в юридичній частині заповнення декларацій. Усі люди, які не мають дотику до корупційних практик, працюють на благо громадян — для них має бути дуже легко заповнювати декларацію», — зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що справді до перезавантаження НАЗК було забезпечено несталу модель функціонування Реєстру декларацій, за якої обладнання для його роботи щорічно орендувалося, знаходячись при цьому на території державного підприємства «Українські спеціальні системи».

Після перезавантаження НАЗК уже розпочато закупівлю обладнання, яке буде адмініструватися працівниками Агентства.
«Ми в цьому році передбачаємо перехід на нові сервери реєстру декларацій […]. Це по-перше. По-друге, буде новий програмний продукт, більш зручний Реєстр. Тому що ми розуміємо, що 900 тисяч осіб заповнюють декларації, і ми дамо їм зручний сервіс. Антикорупційна стратегія якраз передбачає, що бути доброчесним має бути легко», — додав Олександр Новіков.
Переглянути повний запис інтерв’ю можливо за посиланням: https://youtu.be/uD76cs_Vw7c.

Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.
Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації. Саме тому продовжуємо працювати над ініціативами, які допоможуть підвищити ефективність запобігання та протидії корупції в Україні після відновлення повноцінного функціонала НАЗК.

Текст новини запозичено з офіційної сторінки НАЗК у Facebook.