Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Новації законопроєкту 3450 щодо окремих питань захисту викривачів

Учора Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 3450, який дає змогу створити Єдиний портал для повідомлень викривачів.

Зміни, передбачені законом, сприятимуть упорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію, а також нададуть можливість усім органам державної влади забезпечити анонімність каналів зв’язку для викривачів корупції.

Головні переваги Єдиного порталу для повідомлень викривачів такі:
високі стандарти захисту інформації, яка отримується від викривачів;
єдиний підхід до обробки повідомлень;
зменшення ризиків несанкціонованого доступу до повідомлень викривача;
значна економія коштів державного бюджету.

Нагадуємо, НАЗК в частині захисту викривачів працює над:
створенням захищених анонімних каналів зв’язку;
розглядає повідомлення викривачів;
забезпечує права та гарантії захисту викривачів.

Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.

Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації. Саме тому продовжуємо працювати над ініціативами, які допоможуть підвищити ефективність запобігання та протидії корупції в Україні після відновлення повноцінного функціонала НАЗК.

Текст новини запозичено з офіційної сторінки НАЗК у Facebook.