Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Комунікаційну платформу ACREC продовжено публічною лекцією голови АРМА

19 березня 2019 року відбулась публічна лекція Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Антона Янчука на тему: «АРМА в дії: теорія і практика».

Захід організовано в рамках Комунікаційної платформи «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Публічна лекція була присвячена діяльності унікального для України органу – Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Подію відвідали студенти, молоді фахівці в сфері політології та права, представники громадських організацій та державних органів.

Як відомо, АРМА з’явилось у 2016 році як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноважений на  формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також  управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

Екс-заступник Міністра юстиції України Антон Янчук став першим головою АРМА.

В ході лекції пан Янчук розповів про передумови створення, функції АРМА й особливості управління арештованими активами в Україні, а також про унікальні повноваження Агентства, резонансні справи та досягнення органу.

Зокрема, Антон Янчук наголосив на тому, що АРМА створили за аналогом установ з повернення та управління активами, які успішно функціонують у державах-членах ЄС. Ключовою ж передумовою для запровадження Агентства став процес лібералізації візового режиму України з ЄС та необхідність виконання його вимог.

Пан Янчук зазначив, що першу справу до новоствореного органу передали восени 2017 року. Втім, вже у грудні 2018 року кількість переданих до АРМА об’єктів перевищила цифру 700! Загальна ж сума оцінених активів сягнула 3,5 млрд грн, а практика управління арештованим майном за 1,5 роки обігнала усі європейські аналоги.

Попри досягнення, зазначає Голова АРМА, орган розвивається і далі. Це обумовлено потребою в адаптуванні та звиканні до нього з боку правоохоронної системи. «Ми сповнені оптимізмом і думаємо, час покаже, що подібна ініціатива є дуже затребуваною», – сказав Антон Янчук.

Після лекції відбулась бурхлива дискусія з аудиторією, в ході якої учасники отримали відповіді на всі питання, які їх цікавили. Зокрема, йшлось про порядок доступу до банківської таємниці, механізми контролю за ефективністю управління, інструменти внутрішньої перевірки, а також канали фінансування діяльності АРМА та багато іншого.

Наостанок, Голова АРМА подякував аудиторії за інтерес до Агентства та отримав щирі овації з боку відвідувачів Комунікаційної платформи.

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.