Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

  • Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

Комунікаційну платформу ACREC продовжено публічною лекцією голови АРМА

19 березня 2019 року відбулась публічна лекція Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Антона Янчука на тему: «АРМА в дії: теорія і практика».

Захід організовано в рамках Комунікаційної платформи «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Публічна лекція була присвячена діяльності унікального для України органу – Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Подію відвідали студенти, молоді фахівці в сфері політології та права, представники громадських організацій та державних органів.

Як відомо, АРМА з’явилось у 2016 році як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноважений на  формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також  управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

Екс-заступник Міністра юстиції України Антон Янчук став першим головою АРМА.

В ході лекції пан Янчук розповів про передумови створення, функції АРМА й особливості управління арештованими активами в Україні, а також про унікальні повноваження Агентства, резонансні справи та досягнення органу.

Зокрема, Антон Янчук наголосив на тому, що АРМА створили за аналогом установ з повернення та управління активами, які успішно функціонують у державах-членах ЄС. Ключовою ж передумовою для запровадження Агентства став процес лібералізації візового режиму України з ЄС та необхідність виконання його вимог.

Пан Янчук зазначив, що першу справу до новоствореного органу передали восени 2017 року. Втім, вже у грудні 2018 року кількість переданих до АРМА об’єктів перевищила цифру 700! Загальна ж сума оцінених активів сягнула 3,5 млрд грн, а практика управління арештованим майном за 1,5 роки обігнала усі європейські аналоги.

Попри досягнення, зазначає Голова АРМА, орган розвивається і далі. Це обумовлено потребою в адаптуванні та звиканні до нього з боку правоохоронної системи. «Ми сповнені оптимізмом і думаємо, час покаже, що подібна ініціатива є дуже затребуваною», – сказав Антон Янчук.

Після лекції відбулась бурхлива дискусія з аудиторією, в ході якої учасники отримали відповіді на всі питання, які їх цікавили. Зокрема, йшлось про порядок доступу до банківської таємниці, механізми контролю за ефективністю управління, інструменти внутрішньої перевірки, а також канали фінансування діяльності АРМА та багато іншого.

Наостанок, Голова АРМА подякував аудиторії за інтерес до Агентства та отримав щирі овації з боку відвідувачів Комунікаційної платформи.

Нагадаємо, Комунікаційна платформа ACREC – це незалежний майданчик для комунікації та обміну думками серед активістів, експертів, академіків та практиків у сфері антикорупції в Україні та за кордоном. Роль «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції» в рамках Платформи полягає в ініціюванні публічних обговорень та медіації процесу взаємодії різних агентів змін у сфері боротьби з корупцією в Україні.