Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику

З 8 по 13 серпня 2016 р. Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) проводив Літній інтенсив “Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику”.

Літній інтенсив проводився з метою навчити молодих дослідників, аналітиків, public policy makers готувати якісні міждисциплінарні дослідження та дієву аналітику в сфері протидії корупції.

Оксана Нестеренко, зазначила, що навчальна програма курсу була побудована на практичних кейсах та концентрованій теорії, необхідній для виконання завдань одразу під час навчання.

Навчання студентів здійснювали 7 лекторів з України, Німеччини, Чехії, США, Швеції, зокрема Антоніна Волкотруб, Джанін Ведель, Стівен Готорп, Оксана Гус, Тетяна Костюченко, Нілс Кьобіс, Оксана Неживенко.

За словами Оксани Гус, розробника літнього інтенсиву, докторантки Інституту Розвитку та Миру, Університету Дюсбург-Ессен, Німеччини, навчання повинно було заохотити дослідників до дискусії на теми власних наукових розробок та спонукати до формування запиту на якісні вітчизняні дослідження у сфері протидії корупції в Україні.

Результат Літнього інтенсиву — це успішна підготовка 20 експертів серед яких аналітики громадських організацій, представники органів державної влади, експерти Ради громадської антикорупційної експертизи законопроектів при Комітеті ВРУ з питань запобігання та протидії корупції та ін.

Учасники школи навчилися, як правильно готувати дослідження чи дієвий аналітичний документ в сфері протидії корупції. Зокрема, розробляти дизайн дослідження/аналітичного документу, вирішувати питання щодо методології дослідження, а також як правильно застосовувати кількісний, якісний методи, доцільність “змішаних” методів, переваг та недоліків застосування експериментів (behavioral economics) та мережевого аналізу у дослідженні корупції.

Засвоєння знань відбувалася шляхом використання отриманих знань на практиці, а саме під час курсу студенти презентували та обговорювали їх власні міні-дослідження та аналітичні документи.

Літній інтенсив “Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику” — це процес, а не проект. Учасники програми будуть продовжувати працювати над їх дослідженнями та презентувати отриманні результати на спеціально організованих вокшопах і семінарах в рамках діяльності ACREC починаючи з кінця вересня кожного місяця, а успішно завершенні практичні дослідження чи аналітичні документи будуть оприлюдненні у ел. виданні ACREC.

Ця літня школа стала можливою завдяки спільним зусиллям команди ACREC та громадянської організації Центру протидії корупції, а також за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та “Transition Promotion Program” Посольства Чехії.