Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Корупція – це злочин і можливий він тільки за умови, коли про нього ніхто не знає. В Україні є чудовий інструмент який дозволяє нам отримати доступ до усієї інформації яка знаходиться у володінні держави – це закон «Про доступ до публічної інформації». Але закон – це лише інструмент, якщо ним не вміти користуватись, то отримати необхідну інформацію буде не просто.

23 лютого в Антикорупційному Хабі відбувся тренінг «Як змусити державу поділитись інформацією». Тренер – один із розробників закону «Про доступ до публічної інформації», кандидат юридичних наук стипендіат програми «Фулбрайд» і викладач НаУКМА Оксана Нестеренко допомогла розібратись з усіма тонкощами оформлення подачі запитів і оскарження неправомірних відмов.

  • Держава завжди знайте привід не надати інформацію. Але наше завдання використовуючи усі інструменти передбачені законом отримати інформацію, що допоможе викрити корупціонерів, які за грифами ховають свої схеми. – стверджує Оксана Нестеренко

Що треба знати щоб змусити державу поділитись інформацією:

  • Формуйте свій запит чітко, лаконічно і не задавайте в одному запиті більше трьох питань;
  • Запит можна подати в будь-якій формі (усній, письмовій, електронною поштою, телефоном навіть через соціальні мережі);
  • Будь-яка інформація є відкритою, якщо держава не може навести вагомих підстав, чому доступ до неї обмежений;
  • Доступ до публічної інформації є безкоштовний (за винятком оплати друку понад 10 сторінок);
  • Наявність в документі інформації з обмеженим доступом не привід обмежувати доступ до усього документу;
  • Будь-яка людина має право на доступ на усі засідання колегіальних органів;
  • Омбудсман є ефективним методом захисту від порушення права на доступ до інформації;
  • Неправомірне обмеження доступу до публічної інформації можна оскаржити в суді.

Лекція «Як змусити державу поділитись інформацією» організована в рамках проекту «Антикорупційний Хаб». Кожні два тижні ми організовуємо відкритий захід, який можуть відвідати не тільки студенти НаУКМА, а й усі бажаючі. Головною метою проекту є інформування людей, про корупцію в Україні її наслідки, та способи боротьби з нею.

Організатор лекції «Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА».