Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

ACREC запровадив першу в Україні міждисциплінарну антикорупційну освітню програму

 

14 вересня в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” відбулося відкриття спеціалізованої освітньої програми “Антикорупційні міждисциплінарні студії”.

Це перша в Україні міждисциплінарна антикорупційна освітня програма, метою якої є надання системних знань в сфері запобігання та протидії корупції. Унікальність програми полягає перш за все в тому, що курси передбачають ознайомлення студентів не лише з правовими аспектами запобігання корупції, але й вивчення політологічних, економічних, соціальних, психологічних аспектів цього негативного явища.

Учасники програми отримають унікальну можливість навчитися ефективно застосовувати антикорупційні інструменти. Основною формою викладання є інтерактивні форми навчання лекції дискусії, робота в малих групах, симуляції, case-study та ін. Програма має багато новаторських елементів і це не лише форма викладання, але запрошення викладачами курсів на свої заняття фахівців з конкретної проблематики з метою наповнити навчання максимально практичним змістом, цей підхід запозичений був запозичених в американських колег. Також особливістю програми є те, що учасниками програми є не лише студенти, але й багато випускників університету й випускників короткострокових освітніх програм ACREC, а також й молодих фахівців професійна діяльність яких дотична до проблеми корупції та боротьби із нею.

Президент Національного університету “Києво-Могилянська академія” Андрій Мелешевич у своєму вітальному слові наголосив, що метою програми є розвиток науково-освітнього погляду на антикорупційну діяльність в Україні. “Ми творимо цю програму разом. Досвід багатьох з вас є для цієї програми неоціненим.” – підкреслив Андрій Мелешевич, звертаючись до учасників курсів.

Оксана Нестеренко, виконавчий директор ACREC, розповіла про найближчі плани у діяльності Центру та про важливість практичного застосування курсів.

За словами виконавчого директора Центру протидії корупції  Дарини Каленюк “Україна – це кейс-стаді для розвинених країн, як поводитися в умовах, коли немає політичної волі для боротьби із корупцією. Україна є фабрикою розробки прикладних антикорупційних рішень.”. Також Дарина Каленюк розповіла про важливе значення антикорупційної освіти для нашої держави та, у перспективі, – для світової спільноти.

Ярослав Юрчишин, виконавчий директор “Transparency International Ukraine, у своєму виступі розповів про роль університету у випробуванні антикорупційної програми: “Ми обрали Могилянку, бо Могилянка любить експериментувати із тим, що потім стає загальними правилами”.

Маргарита Чабанна, керівник магістерської програми “Політологія” НаУКМА також привітала учасників програми та як координатор програми “Антикорупційні міждисциплінарні студії” під час свого виступу зосередила своє увагу на організаційних питаннях антикорупційних освітніх студій.

Участь у заході взяла також Оксана Гус, директор з розвитку ACREC, яка висловила також побажала успіхів у навчанні учасникам програми.

Під час заходу учасники програми розповідали про свої очікування щодо навчання, а також про свій професійний досвід, який спонукав їх до отримання антикорупційної освіти. Багато з них вже працюють у громадських об’єднаннях, державних органах, приватних юридичних компаніях, де стикаються із проблемою корупції. Учасники мають надію, що отримані знання допоможуть їм розуміти корупційні ризики при розробці законопроектів, ефективно реалізувати бажані зміни у суспільстві, уникати корупції у приватній сфері тощо.

Сертифікатна освітня програма це спільний проект Національного університету “Києво-Могилянська академія” та Міждисциплінарного науково-освітнього Центру протидії корупції в Україні, що реалізується за підтримки Open Society Foundations.

ACREC — було створено у 2015 році спільним рішенням “Центру протидії корупції”, “«Transparency International Україна» та Національним університетом «Києво-Могилянська академія». За словами Президента НаУКМА Андрія Мелешевича, Центр у своїй діяльності переслідує дві основні цілі: створення міждисциплінарної магістерської програми у сфері антикорупційної діяльності та налагодження комунікації між науковцями, що вивчають проблему корупції. Найближчим часом планується запровадження короткострокових і довгострокових міждисциплінарних програм, спрямованих на практичну підготовку фахівців у сфері управління, громадської, політичної та правової діяльності.