Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

2-денний віртуальний семінар «Про зниження корупційних ризиків в інфраструктурних проектах післявоєнної відбудови»

14-15 лютого 2023 Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції (ACREC) провів 2-денний віртуальний семінар «Про зниження корупційних ризиків в інфраструктурних проектах післявоєнної відбудови». Зустріч була організована спільно з програмою Прінстонського університету «Інновації для успішних суспільств» та за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.

Оксана Нестеренко, виконавча директорка ACREC, відкрила зустріч, яка мала на меті допомогти ACREC розробити нові навчальні програми для навчання українських комплаєнс-офіцерів, громадського суспільства, високопосадовців та членів громади щодо запобігання корупції в інфраструктурі.

Річард Мессік, радник з правового розвитку та антикорупції, який надає консультації щодо ризиків корупції та антикорупційних інновацій, вів дискусію у якості старшого експерта ACREC. Спираючись на свій досвід розробки подібних курсів, як старшого співробітника Світового банку та консультанта ООН і Ради Європи, він висловив спостереження щодо того, як контролювати планування, визначення пріоритетів, бюджетування, закупівлі та реалізацію. Він вказав на аналіз ключових зацікавлених сторін і приклади з інших країн.

Віртуальний семінар зібрав 45 учасників, серед яких були представники @Міністерство Розвитку Громад та Територій, Міністерство інфраструктури України, Укравтодор та Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК, а також експерти @RISE Ukraine – Coalition for Reconstruction, Transparency International Ukraine, програма Проєкту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні USAID_ВзаємоДія, Міжнародний фонд “Відродження”, OECD, World Bank Ukraine та інші організації.
Учасники мали можливість висловити свої думки щодо вищезазначених питань, а також щодо дизайну навчальних програм.

Зокрема, в ході дискусії було акцентовано увагу на необхідності напрацювання методології оцінки збитків, визначення пріоритетів та видачі дозволів.

ACREC використовуватиме спостереження учасників, запропоновані для вдосконалення дизайну навчального плану та під час впровадження нових навчальних програм протягом літа та осені 2023 року.