Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику – 2016

  • Строк подачі заявки: 30 Червня
  • Курс триває з 8 Серпня по 13 Серпня
  • Мiсць: 20

Курс проводився протягом 8-13 серпня 2016 р. міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC), Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Мета Літнього інтенсиву (ЛІ) навчити молодих дослідників, аналітиків, public policy makers готувати якісні міждисциплінарні дослідження та дієву аналітику в сфері протидії корупції. Навчання має спонукати дослідників до дискусії на теми власних наукових розробок та до формування запиту на якісні вітчизняні дослідження у сфері протидії корупції в Україні.

Програму курсу було побудовано на практичних кейсах та концентрованій теорії, необхідній для антикорупційної діяльності.

Навчання студентів здійснювали лектори з України, Німеччини, Чехії, США, Швеції, зокрема:

  • Джанін Ведель − професор політології та антропології Інституту політики, правління та міжнародних відносин, Університет Джорджа Мейсона, США (George Mason University, USA);
  • Оксана Гус − докторант Інституту Розвитку та Миру, Університету Дуйсбург-Ессен, Німеччина (Universität Duisburg-Essen, Deutschland), та консультант з розвитку Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі;
  • Оксана Неживенко − докторант Університету Парі-Ест Кретей, Франція (University Paris-Est-Creteil, France ) та викладач факультету економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Тетяна Костюченко − викладач кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», один з передових експертів України із застосування мережевого аналізу;
  • Антоніна Волкотруб − експерт з фінансів громадської організації «Центр протидії корупції»;
  • Стівен Готорп − політичний аналітик, дослідник у Англо-Американському Університеті (Anglo-American University), Карловому Університеті у Празі (Univerzita Karlova v Praze), Міжнародній антикорупційній академії (IACA);
  • Нілс Кьобіс − дослідник у Амстердамському вільному університеті (Vrije Universiteit Amsterdam), експерт на тему соціальної психології і корупції.

Результат Літнього інтенсиву − це успішна підготовка 20-ти експертів, серед яких аналітики громадських організацій, представники органів державної влади, експерти Ради громадської антикорупційної експертизи законопроектів при Комітеті ВРУ з питань запобігання та протидії корупції та ін.

Літній інтенсив «Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику» − це процес, а не проект. Учасники програми будуть продовжувати працювати над їхніми дослідженнями та презентувати отриманні результати на спеціально організованих воркшопах (workshops) і семінарах в рамках діяльності ACREC, а успішно завершені практичні дослідження чи аналітичні документи буде оприлюднено і опубліковано за допомогою ACREC.

Літній інтенсив став можливим завдяки спільним зусиллям команди ACREC, Національного університету «Києво-Могилянська академія», громадської організації «Центр протидії корупції», а також за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та «Transition Promotion Program» Посольства Чехії.

Програма

Темами лекцій були:

  1. Розробка дослідницького дизайну  та аналітичного питання дослідження.
  2. Визначення та форми корупції.
  3. Теоретичні течії у дослідженні корупції.
  4. Інтерв’ю як основний метод якісних досліджень. Практична підготовка до проведення польових досліджень.
  5. Огляд баз даних, які доцільно використовувати у дослідженні корупції.
  6. Кількісне дослідження корупції.
  7. Пошук та збір інформації у відкритих базах даних.
  8. Підготовка анкети (опитувальника) для інтерв’ю, визначення цільової групи для опитування.
  9. Сase studies, порівняльний аналіз.
  10. Mixed Methods.
  11. Експерименти (behavioral economics), як новий метод у соціальних науках: переваги та недоліки у дослідженні корупції.