Пiдтримати

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

Пiдтримати

Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику – 2016

8-13 серпня 2016 р

 • Строк подачі заявки: 30 Червня
 • Курс триває з 8 Серпня по 13 Серпня
 • Мiсць: 20

Курс проводився протягом 8-13 серпня 2016 р. міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC), Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Мета Літнього інтенсиву (ЛІ) навчити молодих дослідників, аналітиків, public policy makers готувати якісні міждисциплінарні дослідження та дієву аналітику в сфері протидії корупції. Навчання має спонукати дослідників до дискусії на теми власних наукових розробок та до формування запиту на якісні вітчизняні дослідження у сфері протидії корупції в Україні.

Програму курсу було побудовано на практичних кейсах та концентрованій теорії, необхідній для антикорупційної діяльності.

Навчання студентів здійснювали лектори з України, Німеччини, Чехії, США, Швеції, зокрема:

 • Джанін Ведель − професор політології та антропології Інституту політики, правління та міжнародних відносин, Університет Джорджа Мейсона, США (George Mason University, USA);
 • Оксана Гус − докторант Інституту Розвитку та Миру, Університету Дуйсбург-Ессен, Німеччина (Universität Duisburg-Essen, Deutschland), та консультант з розвитку Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі;
 • Оксана Неживенко − докторант Університету Парі-Ест Кретей, Франція (University Paris-Est-Creteil, France ) та викладач факультету економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
 • Тетяна Костюченко − викладач кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», один з передових експертів України із застосування мережевого аналізу;
 • Антоніна Волкотруб − експерт з фінансів громадської організації «Центр протидії корупції»;
 • Стівен Готорп − політичний аналітик, дослідник у Англо-Американському Університеті (Anglo-American University), Карловому Університеті у Празі (Univerzita Karlova v Praze), Міжнародній антикорупційній академії (IACA);
 • Нілс Кьобіс − дослідник у Амстердамському вільному університеті (Vrije Universiteit Amsterdam), експерт на тему соціальної психології і корупції.

Результат Літнього інтенсиву − це успішна підготовка 20-ти експертів, серед яких аналітики громадських організацій, представники органів державної влади, експерти Ради громадської антикорупційної експертизи законопроектів при Комітеті ВРУ з питань запобігання та протидії корупції та ін.

Літній інтенсив «Як досліджувати корупцію? Аналітика, що впливає на антикорупційну політику» − це процес, а не проект. Учасники програми будуть продовжувати працювати над їхніми дослідженнями та презентувати отриманні результати на спеціально організованих воркшопах (workshops) і семінарах в рамках діяльності ACREC, а успішно завершені практичні дослідження чи аналітичні документи буде оприлюднено і опубліковано за допомогою ACREC.

Літній інтенсив став можливим завдяки спільним зусиллям команди ACREC, Національного університету «Києво-Могилянська академія», громадської організації «Центр протидії корупції», а також за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та «Transition Promotion Program» Посольства Чехії.

Програма

Темами лекцій були:

 1. Розробка дослідницького дизайну  та аналітичного питання дослідження.
 2. Визначення та форми корупції.
 3. Теоретичні течії у дослідженні корупції.
 4. Інтерв’ю як основний метод якісних досліджень. Практична підготовка до проведення польових досліджень.
 5. Огляд баз даних, які доцільно використовувати у дослідженні корупції.
 6. Кількісне дослідження корупції.
 7. Пошук та збір інформації у відкритих базах даних.
 8. Підготовка анкети (опитувальника) для інтерв’ю, визначення цільової групи для опитування.
 9. Сase studies, порівняльний аналіз.
 10. Mixed Methods.
 11. Експерименти (behavioral economics), як новий метод у соціальних науках: переваги та недоліки у дослідженні корупції.