
Курс “Взаємодія держави і суспільства в сфері протидії корупції” є міждисциплінарною навчальною дисципліною, що складається з двох частин. Перша частина присвячена загальнотеоретичним питанням сутності та природи корупції. Під час викладання першої частини курсу будуть розкриті поняття побутової (дрібної), великої політичної корупції. Висвітлено специфіку корупції в captured state та підходи щодо протидії корупції в таких державах. Окреслено причини та передумови корупції. Друга частина курсу присвячена вивченню правових засад та інституційних механізмів запобігання корупції. Зокрема, студенти будуть ознайомленні з найкращими міжнародними практиками протидії корупції, новелами антикорупційного законодавства та інструментами
протидії корупції в Україні. У межах курсу студенти отримають знання щодо системи та функцій органів, покликаних виконувати цю функцію: Національне антикорупційне бюро України; Національне агентство з питань запобігання корупції; Державна служба фінансового моніторингу; Антикорупційна прокуратура та спеціалізовані прокурори; Державна Фінансова інспекція; Антимонопольний комітет України; Органи внутрішніх справ України та СБУ; Парламентський комітет з питань боротьби та протидії корупції; тимчасові слідчі комісії.
Окремим блоком будуть висвітленні питання співвідношення понять: «корупційне правопорушення», «конфлікт інтересів», «інші пов’язані з корупцією правопорушення. Роз’яснена класифікація та розмежування «корупційного правопорушення» та «конфлікту інтересів». Також під час курсу будуть висвітленні питання доступу до публічної інформації, захисту викривачів.
Матеріали курсу
